Szkoła Podstawowa w Zasowie

Zbiórka baterii

Od 1 września rozpoczęliśmy ponownie selektywną zbiórkę zużytych baterii. Jej celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat szkodliwości niebezpiecznych odpadów, jakimi są zużyte baterie i wskazanie zasad postępowania z nimi.

Pomóż chronić środowisko - zbieraj zużyte baterie!
Od dziś żadna zużyta bateria nie powinna trafić do kosza na śmieci!
Wszyscy ponosimy cząstkę odpowiedzialności za właściwe postępowanie z bateriami po wykorzystaniu zawartej w nich energii.

Zbiórka baterii  w  każdy piątek

Zbiórka nakrętek

W każdy piątek przeprowadzana jest zbiórka plastikowych nakrętek. Cała akcja polega na zbiórce zwykłych, plastikowych nakrętek, które znajdują się w środkach spożywczych, przemysłowych i chemicznych. Zebrane nakrętki są sprzedawane firmie recyklingowej,

A uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają na szczytny cel.

ZBIÓRKA ZUŻYTYCH TUSZY I TONERÓW

Zdobądź fundusze za puste tusze.

Od 1 września 2010 zbieramy też zużyte tusze, tonery i telefony komórkowe. Zebrane kartridże są kierowane do powtórnego przerobu (recykling zamiast wyrzucania na śmietnik), do nowoczesnych linii produkcyjnych, gdzie z odpadów powstają pełnowartościowe produkty.

koordynatorem akcji jest Samorząd Uczniowski